انواع عضویت در انجمن

اعضای اصلی:

کلیه شرکت‌ها و موسساتی که دارای شخصیت حقوقی بوده و با داشتن دستگاه حفاری و یا انجام پروژه حفاری چاه‌های نفت و گاز به امر حفاری نفت و گاز اشتغال دارند. همچنین کلیه شرکت‌ها و موسساتی که به صورت اشخاص حقوقی به امر خدمات فنی حفاری اشتغال دارند در صورت دارا بودن شرایط عضویت و کسب حداقل امتیاز قابل تعیین از سوی کمیته ارزیابی و تشخیص صلاحیت متقاضیان به عنوان عضو اصلی پذیرفته شده و در مجامع عمومی دارای حق رائ می‌باشند. این گروه می‌توانند به عضویت هیات مدیره انتخاب شوند.

اعضای فرعی:

کلیه شرکت‌ها، موسسات و انجمن‌های صنفی که در بخش ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات و قطعات یدکی مربوط به تجهیزات حفاری و خدمات فنی حفاری اشتغال دارند، یا در بخش آموزش، خدمات مشاوره، خدمات مهندسی و خدمات پشتیبانی به‌صورت مستقیم یا غیر مستقیم در خدمت فعالیت‌های انجمن باشند، همچنین پیمانکاران عمده که به امر خدمت‌رسانی به شرکت‌های حفاری می‌پردازند، در صورت دارا بودن شرایط پیش‌بینی شده و تایید کمیته ارزیابی و تشخیص صلاحیت متقاضیان، می‌توانند به عضویت فرعی انجمن درآیند و از مزایای عضویت برخوردار گردند. حضور این گروه در مجامع عمومی بلااشکال است، این قبیل اعضا می‌توانند به ازای هر ده عضو فقط یک کاندید عضویت در هیات مدیره داشته باشند.

اعضای افتخاری:

عضویت افتخاری شامل کلیه متخصصان داخلی و خارجی، مدیران برتر، اساتید دانشگاه، فارغ التحصیلان نمونه، کارشناسان صاحب‌نظر و بازنشستگان خبره در زمینه حفاری و خدمات فنی حفاری می‌باشد که واجد شرایط بوده و بنا به تمایل و علاقه شخصی متقاضی عضویت باشند و یا به تشخیص و دعوت هیات مدیره به عضویت پذیرفته می‌شوند. این اعضا دانش و تجربیات خود را از طریق کمیسیون‌های تخصصی، سمینارها و جلسات انجمن در اختیار انجمن قرار داده و از یافته‌های علمی و تخصصی انجمن نیز بهره می‌گیرند. این گروه نمی توانند به عضویت هیات مدیره درآیند، لیکن حضور آن‌ها در مجامع عمومی بدون حق رای بلااشکال است.  

Share This